Susitikimas su vaikų rašytoju Vytautu Račicku

Trečios klasės mokiniai su mokytoja R. Kasparavičiene spalio 3 d.  Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje susitiko su populiariu vaikų rašytoju  Vytautu Račicku. Susitikimą rašytojas pradėjo klausimu – kodėl reikia skaityti?  Trečiokai atsakė, kad skaitymo procesas padeda žmogui  išmokti naujų žodžių, raiškaus skaitymo, tobulina rašymo gebėjimus, lavina vaizduotę. Rašytojas sutiko su mokinių nuomone ir dar paaiškino, kad vaizduotė reikalinga ne tik rašytojui, bet kiekvienos profesijos žmogui. Vytautas Račickas mokiniams pasakojo, kad jis potraukį skaityti jautęs nuo pat vaikystės. Su knyga jam laikas prabėgdavęs labai greitai, todėl vaikystėje būsimas rašytojas skaitė labai daug.

Susitikimo metu rašytojas mielai atsakė į moksleivių klausimus. Trečiokams buvo įdomu sužinoti, kokio amžiaus jis pradėjo rašyti, kiek knygų yra parašęs, kas paskatino tapti rašytoju. Vytautas Račickas papasakojo, kad pirmąjį eilėraštį sukūrė būdamas trečiokas, kad idėjų savo kūrybai dažnai semiasi iš gyvenimo, tikrovėje nutikusių istorijų.  Kūrinių autorius skaitė ištraukas iš knygų: „Lukošiukas”, „ Šokoladas iki pirmadienio”, „Kaip Gugis Dzidaras Bugį Badarą nugalėjo”.  Pastaroji yra  naujausia rašytojo  išleista  knyga vaikams. Labiausiai autorių  įkvepia rašyti žinojimas, kad vaikai labia mėgsta  knygas, nekantriai laukia jų laukia.
     Pasibaigus susitikimo laikui prie stalelio su rašytojo knygomis nusidriekė eilė. Knygų mugėje trečiokai įsigijo ne vieną autoriaus knygą.